Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Wakacje w szkole - tydzień drugi

W drugim tygodniu wakacji wybraliśmy się w podróż po europejskich krajach.
W poniedziałek przygotowaliśmy paszporty i wyruszyliśmy w pierwszą podróż - do Francji. Poznaliśmy flagę, hymn oraz odwiedziliśmy ciekawe miejsca we Francji - wieżę Eiffla, Luwr, Wersal, katedrę Notre Dame. Piekliśmy również prawdziwe francuskie croissanty. Urządziliśmy też pokaz mody. Nie zabrakło francuskich zabaw oraz tańca - kankana.
We wtorek wyruszyliśmy do słonecznej Hiszpanii. Poznaliśmy położenie geograficzne tego kraju na mapie, flagę, stolicę. Wszyscy odczuli gorący klimat Hiszpanii i mogli posmakować owoców cytrusowych, które tam rosną, napić się soku pomidorowego. Niezapomniana była zabawa "la tomatina"- czyli bitwa na pomidory ;)
Środa to dzień, kiedy bliżej mogliśmy poznać Anglię. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanymi z tym państwem. Poznaliśmy historię flagi Wielkiej Brytanii, hymn państwa czy typowe angielskie śniadanie. Mogliśmy zobaczyć fotografie, które przedstawiały najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się w Wielkiej Brytanii: Big Bena, typową angielską budkę telefoniczną czy piętrusa - angielski autobus piętrowy. Niczym Sherlock Holmes zmagaliśmy się z wieloma zagadkami.
Podczas czwartkowej podróży do Włoch dowiedzieliśmy się co warto zwiedzić w Italii. Próbowaliśmy włoskiego makaronu i robiliśmy pizzę! W podróży na Sycylię "oglądaliśmy" erupcję wulkanu, natomiast w Wenecji "pływaliśmy" stworzonymi przez siebie gondolami
Piątkowa podróż poprowadziła nas do Holandii - kraju słynącego z wiatraków, tulipanów, rowerów i chodaków. Poznaliśmy wiele interesujących miejsc, dowiedzieliśmy się dlaczego Holendrzy za swój główny środek lokomocji uważają rowery. Mogliśmy poznać tamtejsza kulturę i tradycje. Z racji tego, że Holandia słynie także z serów postanowiliśmy spróbować jak smakują zapiekanki między innymi z serem. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek o Holendrach, a także poznaliśmy zabawy typowe dla tego kraju. To była wspaniała podróż.
 
Galeria zdjęć:

praXis.edu.pl