Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Finał Miesiąca Logicznego Myślenia

Wrzesień w naszej szkole był miesiącem logicznego myślenia. Dzieci co tydzień zmagały się z nowymi łamigłówkami, które znajdowały na szkolnym korytarzu. Jakby tego główkowania było mało, w klasach wspólnie rozwiązywały zadania, które trzeba było wykonać zespołowo, bo tylko zgodna współpraca gwarantowała sukces. To wszystko było konieczne do rozruszania naszych umysłów po wakacjach, gdyż "w lesie blisko naszej szkoły ze snu mag się zbudził..." na imię mu Asensus było. Mag chciał pozbawić dzieci radości z nauki i zdolności myślenia. By tego uniknąć przez cały miesiąc wszyscy uczniowie intensywnie ćwiczyli swoje główki, zdobywali punkty w grze i kawałki mapy (wiodącej do kryjówki Asensusa). Po to, by na koniec miesiąca zmierzyć się z Magiem w lesie, który zmierzał do naszej szkoły. W ostatni piątek września z zapałem wyruszyliśmy do lasu. Asensus był przebiegły i zostawił nam w lesie kilka trudnych zadań, z nadzieją, że nas zmyli. Kiedy byliśmy już bliscy złapania go, okazało się, że przestraszył się naszych sprawnie działających szarych komórek. Mogliśmy zatem w nagrodę spędzić trochę czasu na radosnej zabawie i przy smacznym jedzeniu w Bajkowej Zagrodzie, której dziękujemy za serdeczną gościnę.
 

 

 

praXis.edu.pl