Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

O przyrodzie słów kilka, czyli październik miesiącem przyrodniczym

Złota jesień była doskonałą okazją do obserwacji przyrody w naszym najbliższym otoczeniu. Podczas spacerów rozróżnialiśmy rodzaje drzew i poszukiwaliśmy chronionych roślin, a także tropów zwierząt. Udało nam się wytropić sarny, zające i lisy. Zdobywaliśmy wiedzę na temat ekosystemów, lasu, łąki i zbiorników wodnych. Szukaliśmy chronionych gatunków zwierząt w Polsce. Drugoklasiści przygotowali gazetkę o tej tematyce.

Korytarze w naszej szkole zapełniły się tablicami przyrodniczymi i naszymi zielnikami. W niektórych salach założyliśmy własne hodowle ziół. Uczyliśmy się jak siać, sadzić i pielęgnować rośliny lecznicze, takie jak krwawnik, babka i mniszek lekarski. 

Na zajęciach ze zwierzętami obserwowaliśmy zachowania zwierząt przygotowujących się do zimy, zastanawialiśmy się wspólnie jak możemy im pomóc w przetrwaniu tego trudnego czasu. Jak i kiedy dokarmiać ptaki, dzikie zwierzęta w lesie i jak pomóc owadom. Budowaliśmy domki dla owadów, zaopatrzyliśmy się w karmniki.

Podsumowaniem aktywności miesięcznym była wizyta taty Jasia, pana Romana, który opowiedział nam o cyrkulacji wody w przyrodzie oraz przedstawił ważną rolę łańcucha pokarmowego. Dowiedzieliśmy się jak powstaje próchnica, czym oddychają rośliny i co ważnego produkują. 

Wszystko to co robiliśmy w październiku jeszcze bardziej skłaniało nas do refleksji, że musimy dbać o przyrodę. I że wiemy jak to robić!

 


praXis.edu.pl