Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Grudzień Miesiącem Wolontariatu

Czy warto być dobrym? Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Ale co możemy zrobić będąc dzieckiem? Na to właśnie pytanie szukaliśmy odpowiedzi w grudniu.
Miesiąc z wolontariatem rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów dotyczących rożnych form pomagania. Odgrywaliśmy również scenki, w których podkreślaliśmy rolę i znaczenie pomagania. Dzieci doskonale wiedzą, że warto pomagać, a co ważniejsze umieją to robić.  Co tydzień pisaliśmy i wysłaliśmy kartki urodzinowe oraz listy do chorych dzieci w ramach akcji „Marzycielska Poczta”. Dzięki Nam chore Dzieci chociaż na chwilę mogły zapomnieć o swojej chorobie.
Dzięki inicjatywie Zosi szkolna społeczność włączyła się również w akcję Mikołajki dla schroniska. Zbieraliśmy karmę dla zwierząt, koce, legowiska. Wszystkie dary przekazane zostały  przed świętami potrzebującym zwierzakom z Fundacji Dom Tymianka.
Klasa III wykonała i przekazała ozdoby świąteczne do Dziecięcego Szpitala w Dziekanowie Leśnym. Tym samym nasi uczniowie sprawili dzieciom z oddziału mukowiscydozy ogromną niespodziankę. Piękne, kolorowe ozdoby wiszą na szpitalnej choince. Drugoklasiści zaś udekorowali pyszne pierniczki, którymi również obdarowali małych pacjentów z tego szpitala.
Wielki sukcesem, jak co roku, była Szlachetna Paczka. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy prezenty dla wybranej przez nas rodziny, które oprócz zaspokojenia zgłaszanych przez nią potrzeb, sprawiły je ogrom radości.
Rozpoczęliśmy także przygodę z programem „Ratujemy i uczymy ratować” . Klasy młodsze wiedzą jak prawidłowo wezwać pomoc do osoby poszkodowanej. W kolejnych miesiącach uczniowie poznają następne etapy udzielania pierwszej pomocy.
W grudniu miało miejsce jeszcze jedno, piękne i wzruszające wydarzenie – Praxisowy Charytatywny Koncert Świąteczny. Ponad stu artystów zaprezentowało się na scenie Miejskiej Sali Koncertowej, by wprowadzić widzów w nastrój świąteczny, a przy okazji wspomóc małego Jula. Dzięki hojności darczyńców i licytujących udało się zebrać ponad 13000zł na leczenie i rehabilitację chłopca.
Jednak pomaganie to nie tylko wielkie akcje. W ostatnim tygodniu grudnia każda klasa wybrała swoją „klasową, pomocną dłoń”- czyli osobę, która zawsze chętnie pomaga innym. Okazało się, że bardzo trudno było wybrać tę jedną, jedyną osobę. Dlaczego? Bo przecież  zawsze możemy na siebie liczyć!

 


praXis.edu.pl