Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

W poszukiwaniu Wielkanocy, czyli leśne przygody

Poprawiono: środa, 18, kwiecień 2018 21:38

Odsłony: 32

Lekcja geografii inaczej

Piąto- i siódmoklasiści razem z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Nadmie wzięła udział w zajęciach w Muzeum Etnograficznym i Geologicznego w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy „Skarby Peru. Królewski grobowiec w Castillo de Huarmey”. Po wielu latach prac polscy archeolodzy – dr Miłosz Giersz i dr Patrycja Prządka-Giersz – we współpracy z peruwiańskimi badaczami odkryli pierwszy królewski, nienaruszony grobowiec preinkaskiej cywilizacji Wari. 

Poprawiono: czwartek, 15, marzec 2018 19:50

Odsłony: 64

Walentynkowo

Poprawiono: poniedziałek, 26, luty 2018 14:41

Odsłony: 83

O co chodzi z tym dojrzewaniem?

Piątoklasiści wzięli udział w niecodziennych zajęciach z panią Agatą,  psycholożką i seksuolożką. Było to doskonała okazja, by zgłębić temat zmian, jakie zachodzą w nich w okresie dojrzewania. Uczniowie po początkowym onieśmieleniu, otwarcie dzielili się swoimi wątpliwościami i zadawali pytania.  Dzięki wspólnej pracy i rozmowom, treści dotyczące naszej seksualności, dojrzewania, wzajemnych relacji przestały być tematem tabu, a tym samym okazją do krępujących komentarzy czy dwuznacznych chichotów. Atmosfera podczas zajęć sprzyjała otwartości i wzajemnemu zrozumieniu. Niezwykle istotne było stworzenie przestrzeni, by z szacunkiem i bez skrępowania móc rozmawiać ze sobą nawet na trudne tematy.

Poprawiono: poniedziałek, 19, luty 2018 18:10

Odsłony: 86

Podsumowanie I semestru

Poprawiono: piątek, 16, luty 2018 18:02

Odsłony: 89


Lubimy ćwiczyć!

Poprawiono: sobota, 20, styczeń 2018 11:51

Odsłony: 105


W komplecie!

 

Poprawiono: sobota, 18, listopad 2017 09:24

Odsłony: 126Zwyciężyliśmy!!! Najbardziej "czerwona" klasa w szkole!

 

Poprawiono: czwartek, 14, grudzień 2017 14:09

Odsłony: 100


"Storybird"

W ubiegłym roku szkolnym został zorganizowany w naszej szkole konkurs na napisanie najlepszej, najciekawszej książkę w języku angielskim. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy II - III oraz klasy IV - VI. W trakcie tworzenia książek dzieci posiłkowały się kreatorem "Storybird". Główną nagrodą w konkursie było wydrukowanie papierowej wersji stworzonych przez uczniów opowieści. Po kilkunastu tygodniach oczekiwania, aż ze Stanów Zjednoczonych dotarły do nas zwycięskie
"The Story of Luna the Tiger" autorstwa Oliwii Bartoszko oraz "Robot from the future" pióra Maksa Grabowskiego.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Poprawiono: sobota, 18, listopad 2017 09:20

Odsłony: 137praXis.edu.pl